ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7278324
*
nr 727 8324
Spegel
1800-tal, höjd: 270
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 november 2011
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 16:54:05
1
1.500 kr
27/11 17:03:26
2
1.800 kr
28/11 09:39:24
3
2.500 kr
28/11 15:07:44
4
3.100 kr
28/11 15:43:12
3
2.700 kr
28/11 15:44:00
3
3.200 kr
28/11 15:56:25
5
3.500 kr
28/11 15:58:47
3
3.600 kr
28/11 15:59:35
5
3.700 kr
28/11 16:00:10
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 727 8324
Spegel
1800-tal, höjd: 270
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 november 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/11 16:54:05 | 1 | 1.500 kr |
27/11 17:03:26 | 2 | 1.800 kr |
28/11 09:39:24 | 3 | 2.500 kr |
28/11 15:07:44 | 4 | 3.100 kr |
28/11 15:43:12 | 3 | 2.700 kr |
28/11 15:44:00 | 3 | 3.200 kr |
28/11 15:56:25 | 5 | 3.500 kr |
28/11 15:58:47 | 3 | 3.600 kr |
28/11 15:59:35 | 5 | 3.700 kr |
28/11 16:00:10 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14